Yoğun trafiğin söz konusu olduğu büyük binalarda görsellikten ve estetikten vazgeçmeden yoğun kir ve ıslaklığın içeriye taşınmasını önlemek oldukça önemli bir konudur. Bununla birlikte doğru alanlarda kullanılacak doğru paspas sistemleri iç mekanda ki zemin kaplama malzemesini ( taş – pvc – halı – parke – granit vs…) de korumuş olacak ve ömrünü uzatacaktır.

Alüminyum paspaslar; metalik görüntüsünün yanında, profiller arasına yerleştirilebilen fırça ya da sıyırıcılar yardımıyla fonksiyonellik kazanır. Paspasın altında sesi ve kaymayı önleyici siyah pvc alt fitil bulunur.

Alüminyum paspaslar; iç ve dış mekanlarda güvenle kullanılabilen, su ve kir tutucu yapıya sahip, bakım gerektirmeyen, süpürge ya da su ile temizlenebilen, özel hazırlanmış havuzlara gömme tip veya bitmiş döşeme üzerine çerçeveli istenilen ebadlarda üretilebilen özel zemin kaplama malzemeleridir. Dış mekanda pvc, iç mekanlarda ise halı paspas kullanılması tavsiye edilir. Halı paspaslara belirli logo çalışması yapılabilmektedir.