Yüksek basınçta ve sıcaklıkta preslenerek imal edilen ağır hizmet tipi ve endüstriyel tip homojen bir pvc yer kaplama malzemesi olup, aşınmalara, yüksek noktasal basınçlara, ağır sabit ve hareketli yüklere deformasyonlara ve darbelere karşı direnci çok yüksektir.

Bünyesindeki özel iletken sıvı ve özel imalat teknolojisi sayesinde Colorex’in iletkenlik özelliği bünyesinde kimyasal antistat bulunan diğer iletken pvc yer kaplama malzemelerinde olduğu gibi zaman içerisinde ve/veya bağıl nem oranı gibi dış etkenlere bağlı olarak değişmez ve azalmaz.

Bünyesinde kimyasal antistat maddeler içeren diğer malzemelerde bu antistat maddeler zaman içerisinde malzemenin yüzeyine çıkarak ve havadaki nem ile birleşerek yüzeyde,yağlı,yapışkan ve hijyenik olmayan ve temizlenmesi güç bir film tabakası oluştururlar.Colorex bu tür dezavantajları olmayan bir malzemedir.

Colorex,imalat teknolojisi ve bünyesindeki düşük plastize edici malzeme oranı nedeni ile

Zararlı gaz ifrazatı yaymaz.
Kimyasal maddelere ve lekelere karşı direnci çok yüksektir.
Yangın halinde daha emniyetli bir malzemedir.
Mantar ve bakterilere karşı daha yüksek dirence sahiptir.

Colorex’in imalat teknolojisi ve homojen yapısı sayesinde ; Her türlü kalıcı leke, makinalı ped uygulaması ile yüzeyden kolayca uzaklaştırılır ve malzeme ilk günkü görünümünü korur. Keskin,ağır ve sivri cisimlerin malzeme üzerinde oluşturabileceği hasarlar ve yırtılmalar Colorex’in aynı renkteki malzemesinin sıcak kaynak işlemi ile hasarlı bölgeye uygulanmasından ve makinalı ped ile yüzeyin silinmesinden sonra kesinlikle yok olurlar.

Colorex’in tabanı malzemenin statik elektrik yükünü alt zemine tamamen ve eşit bir şekilde dağıtabileceği şekilde ızgaralı olarak tasarlanmıştır. Yüksek hijyen aranılan ortamlar dışında Colorex yüksek boyutsal mukavemeti sayesinde sıcak kaynak işlemine gerek kalmaksızın da uygulanabilir.Özel imalat teknolojisi sayesinde Colorex’in yüzeyi diğer tüm malzemelerden daha düzgün ve pürüzsüz olup,bu yüksek yüzey kalitesi özelliği sağlıklı ve düzenli bir iletkenliğe katkıda bulunur.Karbon kirliliği riski asgariye iner. Malzemenin yüzeyinde her türlü tozun ve pisliğin birikmesi önlenir.

Döseme Cinsi EN 649 Statik Kondaktif Homojen Vinil Zemin kaplaması
Kullanım Sınıfı EN 685 Ticari           34
Endüstriyel  43
Asınma Tabakası Kalınlığı EN 429 2.0 mm
Toplam Kalınlık EN 428 2.0 mm
Toplam Ağırlık EN 430 3.200 g/m²
Teslim Şekli EN 427 (karo) 61 x 61 cm
Aşınma EN660: Bölüm 1 Grup M
Kalıcı Batma EN 433 Yaklasık 0.035 mm
Sandalye Tekerlekleri ile Aşınma EN 425 Aşınmaz
Boyutsal Değişmezlik EN 434 ≤ %0.05
Alev Yayılması EN ISO 13501-1 
EN ISO 9239-1
EN ISO 11925-2
Sınıf Bfl s1
≥ 8 Kw/m²
Testi geçti
Elektriksel Direnç EN 1081                                       5x10⁴ ≤ R ≤10⁶ Ohms        
Kimyasal Direnç EN 423 İyi direnç
Bakteri Üremesi Direnci DIN EN 846-A/C Bakteri üremesini desteklemez
Temiz Oda Testi ASTM F51/00 Sınıf A
Kayma Direnci DIN 51130
EN13893
R9
≥0.3
Tabandan Isıtma EN 12667/DIN 52612 Yaklasık 0.01 m² K/W
Isı Direnci   Uygun- max. 27º C
Renkler   25